Aktualności

Salon w stylu skandynawskim – sprawdź czy jest we wnętrzarskich trendach 2022

Urządzenie salonu skandynawskiego jest nie lada wyzwaniem, jeśli nie lubimy minimalizmu oraz zamiłowania do natury. Jeśli jednak blisko jest nam do takiego aranżacyjnego podejścia, to z powodzeniem odnajdziemy się w takiej stylistyce. Pełno w niej naturalnych materiałów oraz dodatków, które tworzą atmosferę sprzyjającą relaksowi oraz temu, że będziemy czuli się w niej komfortowo. U naszych sąsiadów słońca jest jak na przysłowiowe lekarstwo, stąd rekompensują sobie jego braki we wnętrzach. Czy jest to też modne w 2022? Sprawdźmy.

Czym charakteryzuje się styl skandynawski?

Styl skandynawski ma przede wszystkim naszym sąsiadom z Północy brak naturalnego światła. Jak wiadomo, słonecznej pogody jest u nich jak na przysłowiowe lekarstwo, sąd też robią wszystko, aby było to dla nich możliwie jak najmniej odczuwalne. Z tego względu wprowadzają do wnętrz swoich mieszkań dużo naturalnych kolorów w których numerem jeden jest niewątpliwie biel. Nie ma znaczenia w jakim odcieniu – czy tym bardziej szarym czy też ciemniejszym czy też jaśniejszym. Najważniejsze jest to, aby grała ona główne skrzypce w aranżacji przestrzeni.

Styl skandynawski kocha wszystko, co jest związane z naturą. Najbardziej materiał w postaci drewna. Jest ono nie dość, że ponadczasowe, to jeszcze tworzy przytulny klimat, aranżację sprzyjającą relaksowi, w której po prostu chce się być. Drewno pojawia się więc zarówno na ścianach – mogą to być na przykład lamele, jak i na podłodze czy też w dodatkach typu meble. Świetnie też sprawdzają się w jego towarzystwie materiały takie jak len, wełna czy też bawełna, które tworzą nastrój i aranżację w której po prostu można odpocząć.

Styl skandynawski w salonie – jak go wprowadzić?

Styl skandynawski w salonie to przede wszystkim wspomniany minimalizm. Koniecznie należy zrezygnować z różnej maści dodatków oraz bibelotów, które sprawią, że możemy poczuć się przytłoczeni. W skandynawskim salonie ma być zupełnie na odwrót. Konieczne jest w nim poczucie wolności, swobody i komfortu. Ma temu sprzyjać zarówno kolorystyka, jak i dodatki. Kolory są jasne – beże, biele, ecru, kość słoniowa, zgaszone szarości. Można je zestawiać z czernią, butelkową zielenią czy też brązami. Do tego naturalny kamień na ścianie, stylowe lampy, ciepłe pledy – duża ilość kwiatów. Koniecznie też podział na strefy – w końcu komfort to także uporządkowana przestrzeń. Rodzinne zdjęcia na ścianach, duża ilość światła i przepis na modny salon 2022 gotowy.

Similar Posts

Dodaj komentarz