Aktualności

Ekspres do kawy z młynkiem – dlaczego warto w niego zainwestować?

wybor ekspresu

Niewiele jest rzeczy przyjemniejszych od smaku świeżo mielonej kawy o poranku – zwłaszcza jeśli jesteś fanem kofeinowego napoju. Żeby móc odczuwać taką przyjemność każdego poranka potrzebny jest odpowiedni ekspres do kawy z wbudowanym młynkiem. Oto trzy powody, dlaczego warto w niego zainwestować.

Młynek w ekspresie – oszczędność miejsca

Nie ważne, jak dużą kuchnię posiadasz, miejsce na blacie kuchennym zawsze jest ograniczone. Mało tego, w większości przypadków po prostu go brakuje, ponieważ jest ono zajmowane przez inne akcesoria do gotowania lub pieczenia. Szkoda więc marnować przestrzeń w kuchni na ustawienie dodatkowego przyrządu.

Zamiast tego, lepiej jest zainwestować w profesjonalne włoskie ekspresy do kawy, które są już wyposażone w specjalny młynek. Spełnia on tą samą funkcję, co klasyczny młynek, a jednocześnie nie zabiera miejsca.

Ekspres do kawy z młynkiem – wygoda

Poranki bywają ciężkie. Często po przebudzenie marzy się tylko o jednej rzeczy – kubku gorącej kawy ze świeżo mielonych ziaren kawy. Ich przygotowanie w młynku, a następnie zaparzenie napoju jest czasochłonne. Ten czas można zaoszczędzić – kupując ekspres, który posiada funkcję mielenia.

Z jego pomocą przygotowanie kawy zajmuje kilkanaście sekund. W większości dostępnych modeli ogranicza się jedynie do kliknięcia pojedynczego przycisku na pulpicie sterującym.

Kawa z ekspresu – wyjątkowy smak

To argument, który powinien przekonać wszystkich pasjonatów picia kawy. Napój przygotowany z ziaren prosto z ekspresu smakuje po prostu wyjątkowo. Zachwyca całą paletą smaków i aromatów. Działa niesamowicie pobudzająco, napełniając ciało energią, która jest tak potrzebna do realizacji ambitnych zadań.

Ten efekt trudno jest uzyskać podczas picia zwykłej kawy. Już kilka minut po zmieleniu traci ona niektóre właściwości smakowe – zupełnie odwrotnie jest w przypadku włoskich ekspresów do kawy. W nich cały aromat przenoszony jest do filiżanki z pyszną kawą.

Similar Posts

Dodaj komentarz