Aktualności

Porównanie modeli oczyszczaczy powietrza Sharp KC-A50, KC-D50, KC-G50

Sharp japoński producent, w Polsce znany w dużej mierze z produkcji telewizorów, całkiem dobrze poradził sobie w branży oczyszczaczy powietrza. Oczyszczacze powietrza i nawilżacze marki sharp swoją popularność zawdzięczają przede wszystkim wysokiej skuteczności w filtrowaniu i nawilżaniu powietrza. Wielu użytkowników zaufało marce sharp, co jeszcze w oczyszczaczach marki sharp zasługuje na uznanie?

Oczyszczacze powietrza i nawilżacze- dlaczego marka sharp?

Na dużą pochwałę zasługuje sama konstrukcja oczyszczaczy powietrza i nawilżaczy marki sharp. Nie można narzekać, że urządzenia sharpa, sprawiają wrażenie niskich jakościowo sprzętów, nawet te najtańsze. To z pewnością także kwestia doświadczenia, ponieważ japoński sharp w tej branży jest już ponad 20 lat, a w 2000 roku wprowadził do swoich urządzeń nowoczesną technologię Plasmacluster. Stały rozwój i inwestycje w coraz nowsze rozwiązania i technologie, czynią urządzenia marki sharp wysokiej klasy wielofunkcyjnym sprzętem, pozwalającym na niwelowanie z powietrza zanieczyszczeń niemal w 100 %.

Warto dodać, że o skuteczności oczyszczania decydują w dużej mierze zastosowane w urządzeniu filtry. W zdecydowanej większości oczyszczaczy powietrza i nawilżaczy japońskiego producenta zastosowano wieloetapową filtrację z filtrem HEPA H13, oraz funkcję jonizacji, a także funkcję nawilżania, w wyniku której suche powietrze łączy się z cząsteczkami wody, utrzymując tym samym odpowiednią wilgotność pomieszczenia. Oczyszczacze powietrza i nawilżacze sharp zostały wyposażone w duże pojemniki na wodę, co czyni je praktycznie bezobsługowymi.

Sharp KC-A50, KC-D50, KC-G50- porównanie bestsellerów od Sharpa

Decydując się na oczyszczacz powietrza do własnego domu, warto rozważyć, któryś z modeli od japońskiego sharpa, szczególnie kiedy poszukujemy modelu z funkcją nawilżania.

Najpopularniejsze z serii do średniego pomieszczenia to zdecydowanie Sharp KC-A50, Sharp KC-D50 oraz Sharp KC-G50EUW oczyszczacz z funkcją nawilżania. Jak różnią się te modele i który warto wybrać?

Zacznijmy od takich parametrów jak powierzchnia oczyszczania, wydajność oczyszczania oraz wydajność nawilżacza:

  • Sharp KC-A50EUW 38m2, 306m3/h, 600ml/h,

  • Sharp KC-D50EUW: 38m2, 306m3/h, 600ml/h,

  • Sharp KC-G50EUW oczyszczacz: 38m2, 306 m 3/h, 450 ml/h.

Wniosek jest prosty wszystkie 3 modele nie różnią się niczym jeśli chodzi o wydajność i powierzchnię oczyszczania urządzenia, pozostaje więc kwestia wydajności nawilżania, która w modelu Sharp KC-G50EUW jest najmniejsza, choć wciąż na wysokim poziomie.

Kolejną ważną kwestią jest sposób filtracji.

Wszystkie 3 modele posiadają wspominaną już funkcję nawilżania, ale również funkcję jonizacji, oraz zostały wyposażone w filtr HEPA H13, także jeśli wybór padnie na któryś z tych sharp-ów, nie musimy obawiać się o kwestie związane ze skutecznością oczyszczania.

Co z hałasem?

Oczyszczacze powietrza i nawilżacze, aby zapewniać stałe oczyszczanie i optymalne nawilżanie, powinny pracować także w nocy, jeśli hałas podczas działania będzie zbyt duży nie będzie to możliwe. Wśród naszych trzech kandydatów zdecydowanie najgłośniejszy jest sharp KC-D50EUW, w którym poziom hałasu wynosi od 23 do 53 dB, natomiast w Sharp KC-G50EUW oczyszczacz emituje hałas między 19 a 52 dB, w tej kwestii najlepiej wypada model KC-A50 o emisji hałasu od 16 do 49 dB. W każdym z 3 modeli najcichszą pracę gwarantuje tzw. tryb nocny.

Czujniki, wskaźniki i funkcje.

Jeśli chodzi o czujniki, wskaźniki oraz funkcje zdecydowanym liderem jest Sharp KC-G50EUW oczyszczacz, który jest pośród swoich braci najbardziej funkcjonalnym urządzeniem.

Podsumowanie

Niezależnie czy wybierzemy oczyszczacz powietrza i nawilżacz z serii KC-A, czy KC-D, czy może KC-G, producent nas nie zawiedzie, szczególnie pod względem jakości oczyszczania powietrza.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

Similar Posts

Dodaj komentarz