Aktualności

Gdzie szukać pomocy, gdy nie wiemy, jak schudnąć?

dieta

Nadwaga jest już chorobą cywilizacyjną. Osoby, które na nią cierpią, borykają się z różnego rodzaju problemami zdrowotnymi, jak również związanymi z szeroko rozumianym dyskomfortem psychicznym, różnego rodzaju kompleksami. Rozwiązaniem jest kontakt z dietetykiem, doświadczonym specjalistą, który pomoże nam dokładnie zdiagnozować nasze problemy oraz zaproponuje możliwie najlepsze metody na pozbycie się zbędnych kilogramów.

Odchudzanie to proces, który musi być przede wszystkim systematyczny oraz obejmować cały szereg działań, dzięki którym nasze ciało będzie przyzwyczajone do pozytywnego wysiłku fizycznego, jak również dostarczania odpowiedniej ilości kalorii. Jeżeli chcemy schudnąć, przede wszystkim musimy określić plan działania. Powinien on być szeroki oraz obejmować takie działania, jak:

– dieta i jej przestrzeganie,
– rezygnacja z nałogów,
– stałe monitorowanie stanu zdrowia, przyjmowanie leków, leczenie się,
– zdrowy sen oraz regularny odpoczynek,
– systematyczna aktywność fizyczna,
– redukcja stresu.

Dietetyk jest tym specjalistą, który ma przede wszystkim wiedzę, po drugie doświadczenie, po trzecie umiejętności, dzięki którym po prostu będziemy mieli dietę, która sprosta naszym oczekiwaniom.

Co daje nam dietetyk?

Dietetyk to przede wszystkim osoba, która doskonale wie, z jakimi problemami borykają się pacjenci. Chcąc dopasować dietę do potrzeb, konieczne jest przeprowadzenie kompleksowego wywiadu. Na podstawie zebranych informacji, specjalista będzie miał możliwość obliczenia, ile kalorii dziennie musimy dostarczyć organizmowi, jakiego rodzaju pożywienie będzie dla nas odpowiednie. Trzeba brać pod uwagę również:

– nasz wiek,
– rodzaj pracy, którą wykonujemy,
– tryb życia, który prowadzimy,
– dolegliwości zdrowotne, z którymi się borykamy,
– przyjmowane leki,
– rehabilitację, w której uczestniczymy.

Kompleksową pomoc otrzymamy w klinice https://fizjo-clinica.pl/.

Zobacz także: https://www.megatek.pl/jak-mozna-schudnac-przed-wakacjami-3-sprawdzone-sposoby/

Przestrzeganie diety

Żadna dieta nie spełni naszych oczekiwań i nie będzie dobra, jeżeli nie będziemy jej przestrzegać. W tym celu również powinniśmy mieć kontakt z dietetykiem, który będzie monitorował nasze postępy, w razie problemów zmodyfikuje dietę, będzie również reagował w sytuacjach, gdy utrata wagi nie będzie tak duża, jak być powinna.

Chcąc odpowiednio schudnąć, powinniśmy zaangażować się w sport, uprawiać sport, regularnie spacerować lub uczęszczać na basen. Nie możemy również podjadać, powinniśmy zrezygnować ze słodyczy.

Similar Posts

One thought on “Gdzie szukać pomocy, gdy nie wiemy, jak schudnąć?

Dodaj komentarz