Aktualności

Ochrona praw podatników i przedsiębiorców

Ochrona praw

Krajowa Rada Doradców Podatkowych zaprasza dziennikarzy na konferencję  „XX lat Ordynacji podatkowej. Czas na nową?” Konferencja pod patronatem merytorycznym: Ministerstwa Finansów, Rzecznika Praw Obywatelskich, Naczelnego Sądu Administracyjnego i Najwyższej Izby Kontroli odbędzie się już w najbliższy wtorek 9 października br. w Pałacu Lubomirskich, Plac Żelaznej Bramy 10 w Warszawie. Gościem honorowym konferencji będzie Filip Świtała, podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów.

Jubileusz obowiązywania ustawy Ordynacja podatkowa skłonił nas do  próby  podsumowania dotychczasowych regulacji i założeń nowej ustawy w gronie największych autorytetów i ekspertów tego aktu prawnego.

Samorząd doradców podatkowych mając na uwadze ochronę praw podatników (osób fizycznych i przedsiębiorców) włącza się w debatę nad projektem jednego z najważniejszych aktów prawa podatkowego, a przy tym  podejmuje próbę wskazania rozwiązań dobrych dla podatników i biznesu.

Biorąc pod uwagę istotę tego aktu prawnego, jakim jest Ordynacja podatkowa, i jego rangę z punktu widzenia ochrony praw podatników, którymi przecież wszyscy jesteśmy, Krajowa Rada Doradców Podatkowych zaprosiła do wspólnej debaty wybitnych przedstawicieli świata nauki, świata biznesu, administracji skarbowej.

Przewodniczącym Rady Naukowej Konferencji jest prof. dr hab. Bogumił Brzeziński

Udział w konferencji wezmą wybitni profesorowie prawa podatkowego, w tym prof. Leonard Etel, Przewodniczący Komisji Kodyfikacyjnej Ogólnego Prawa Podatkowego, sędziowie  Naczelnego Sądu Administracyjnego i Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, doradcy podatkowi z Krajowej Rady Doradców Podatkowych, z przewodniczącym prof. Adamem Mariańskim na czele.

Similar Posts

Dodaj komentarz