Aktualności

Prawidłowa konserwacja maszyn budowlanych. 3 rzeczy, o których trzeba wiedzieć

maszyny budowlane

Prowadząc firmę drogową czy budowlaną, trzeba posiadać odpowiednie maszyny budowlane czy drogowe. Te w znaczący sposób ułatwiają prowadzenie działalności, wykonywanie obowiązków. Jednak, aby sprzęt funkcjonował jak należy i nie stanowił dla nas problemu, musi być odpowiednio serwisowany. Chodzi tu o różne działania, jak przegląd silnika czy elementów hydraulicznych, ale również tak proste zabiegi, ja na przykład garażowanie.

Maszyny i urządzenia budowlane są powszechnie wykorzystywane podczas codziennej pracy, zarówno na mniejszych budowach, jak np. budowy domów jednorodzinnych czy małych osiedli, jak również podczas prac związanych ze wznoszeniem obiektów magazynowych, przemysłowych, specjalistycznych. Można wymienić tu chociażby wszelkiego rodzaju koparki, ładowarki, spychacze, walce.

Narażone są one na bardzo duże przeciążenia, które wprost wynikają z intensywności pracy. Dlatego tak ważny jest chociażby odpowiedni serwis. Można tu wymienić serwis mechaniczny, serwis urządzeń hydraulicznych, serwis MTU.

Serwis elementów hydraulicznych

To jedna z najważniejszych kwestii, o którą trzeba zadbać. Praktycznie każda maszyna budowlana, koparka, spycharka czy ładowarka posiada takie właśnie rozwiązania, które umożliwiają wykonywanie wykopów, przenoszenie i ładowanie materiałów, transport, wyburzenia i kruszenia. Elementy hydrauliczne muszą więc być po prostu poddawane nieustannej kontroli oraz serwisowi. Wszystko dla normalnego funkcjonowania.

Zobacz także: https://colibro.pl/serwis-silnikow-mtu-jak-wybrac-najbardziej-odpowiedni/

Serwis silników

Nie da się ukryć, że silnik to po prostu serce każdego pojazdu. W maszynach budowlanych silnik MTU może być poddawany ogromnym przeciążeniom, a co za tym idzie będzie narażony na kłopoty, usterki, awarie. Przez to zdecydowanie warto obserwować pracę silnika, a także w razie konieczności korzystać z profesjonalnego serwisu, np. https://renz.pl/.

Co ważne serwis silników MTU powinien być dokonywany nie tylko wtedy, gdy dojdzie do zaprzestania pracy z powodu usterki czy awarii, ale systematycznie. Serwis silnika można zdecydowanie wykonywać przy okazji standardowej przerwy, która jest związana z przeglądem technicznym maszyn, pod względem typowo mechanicznym.

Dodatkowo przy użytkowaniu maszyn budowlanych, zdecydowanie trzeba zwrócić uwagę na to, aby w miarę możliwości garażować maszyny, sprzątać je oraz czyścić po każdej pracy, regularnie usuwać z ruchomych elementów chociażby zaschnięte błoto oraz inne zabrudzenia.

Similar Posts

Dodaj komentarz