Aktualności

Saturatory do napojów gazowanych. Jak napełnić butlę CO2?

saturator

Pozwalają na łatwe przygotowanie gazowanej wody i innych napojów, a także chronią środowisko naturalne – saturatory są znów w modzie. Do działania potrzebują dwutlenku węgla CO2, który nasyca ciecz musującymi bąbelkami. Jak napełnić butlę – nabój w saturatorze, gdy wyczerpie się w nim dwutlenek węgla?

Kiedy warto kupić saturator?

Urządzenie jak saturator wykorzystuje dwutlenek węgla, czyli CO2 do gazowania wody. Razem z nim można stosować także dodatkowe syropy – koncentraty do wody gazowanej, które nadają im smak popularnych napojów.

Saturator z pewnością przyda się każdej osobie, która często pije napoje gazowane. Stałe kupowanie tego typu napojów w sklepach związane jest ze sporymi kosztami, a ponadto nie jest dobre dla środowiska naturalnego, ponieważ są sprzedawane w plastikowych butelkach.

Jak wybrać najlepszy saturator?

W sprzedaży można znaleźć szeroką gamę różnych saturatorów, które różnią się pomiędzy sobą swoją konstrukcją oraz sposobem działania.

Największym powodzeniem cieszą się saturatory, które pozwalają na nasycanie wody z pomocą butli CO2, dzięki czemu nie wymagają one podłączania do gniazdka. Wystarczy tylko umieścić w saturatorze dedykowaną butlę z wodą albo własny pojemnik, aby natychmiast nasycić ją bąbelkami.

Jak korzystać z saturatora?

Korzystanie z saturatora jest także bardzo łatwe – urządzenie nie wymaga zasilania i wystarczy tylko jedno naciśnięcie, by nasycić wodę dwutlenkiem węgla.

W popularnym saturatorze Sodastream, który wykorzystuje wielorazowe butelki, jedna butla z CO2 pozwala na przygotowanie od 60 do 80 litrów wody gazowanej w zależności od nasycenia jej gazem.

Aby nadać wodzie smak, można zastosować również syropy. Wystarczy dolać niewielką ilość skoncentrowanego syropu do wody, a następnie nasycić ją dwutlenkiem węgla. Dzięki temu można uzyskać ulubiony smak napoju.

Jak napełnić butlę CO2 z saturatora?

Gdy gaz znajdujący się w butli saturatora wyczerpie się, można albo zdecydować się na zakupienie nowej butli, albo zdecydować się na jej napełnienie gazem. Druga opcja jest tańsza, a także bardziej przyjazna dla środowiska naturalnego.

Do napełnienia butli CO2 stosowany jest odpowiednia jakość dwutlenku węgla, który przeznaczony jest do zastosowań spożywczych. Dzięki temu zapewnia on całkowite bezpieczeństwo i idealny smak gazowanych napojów.

Profesjonalne napełnianie butli Sodastream Kraków – http://www.orfemet.pl/gazy-techniczne/ – swoje butle CO2 Sodastream można również uzupełnić w Krakowie w firmach prowadzących kompleksową obsługę w dostawie oraz w napełnianiu butli do saturatorów.

Similar Posts

Dodaj komentarz