Aktualności

Prezent dla dwulatka – co kupić?

Prezent dla dwulatka

Urodziny dwulatka to czas, kiedy najbardziej wyczekuje on prezentów. Mimo młodego wieku wie on, co się święci i oczekuje zazwyczaj gadżetów, o których marzy. Podczas drugich urodzin maluchy najczęściej dostają zabawki, które niekoniecznie angażują je do nauki poprzez zabawę, a właśnie takie są najlepszym wyborem. Wuje, ciotki i dziadkowie wolą stawiać na świecące gadżety, niż na te, które będą rozwijały poszczególne umiejętności. Co wiec kupić na prezent dla dwulatka? Jakie zabawki będą najlepszym wyborem?

Wpływ zabawek na rozwój dziecka

Dzieci zaczynają się bawić już od wieku niemowlęcego. Kiedy maluchy mają kilka tygodni, zaczynają zgniatać maskotki, czy uderzać grzechotką w łóżeczko. Po skończeniu roku potrafi on już raczkować, a nawet chodzić. Ponadto zauważa, że wykonywane przez niego czynności, mają swój skutek. Dziecko zaczyna się wtedy bawić z intencją i logicznie podejmuje kolejne decyzje. W wieku dwóch lat potrafi on już odróżniać rzeczy, które są dla niego bardziej atrakcyjne pod względem zabawy, a które nie.

Najwięcej uwagi poświęcają tym, które najbardziej je angażują. Dzięki temu dwulatek doskonali swój chwyt, koordynację wzrokowo-ruchową i potrafi rozróżniać poszczególne elementy. Można wtedy zacząć kupować mu bardziej zaawansowane gadżety, przy których będzie musiał jeszcze bardziej się wysilić. I takie też prezenty powinien on dostawać.

Zabawa w pojedynkę czy z rodzicami?

Bardzo często dylematem wielu rodziców jest to, czy mają się bawić z maluchem, czy pozwolić mu to robić samemu. Niewątpliwie maluchy muszą bawić się z rodzicami, a przynajmniej w początkowych latach swojego życia. Dzięki temu rodzice mają pewność, że dziecko jest bezpieczne, choć nigdy nie wiadomo, co może się wydarzyć.

Na urodziny dwulatka najlepiej jest kupować gadżety, które będą pozwalały mu się bawić z rodzicami. Owszem, nie wszystkie takie są, ale bez problemu można takie znaleźć. Maluchy spędzające czas ze swoimi opiekunami są bardziej otwarte na społeczeństwo, uczą się kontaktów międzyludzkich i tego, jak postępować w niektórych sytuacjach podczas wspólnej gry.

Co kupić dziecku na prezent?

Najlepszym prezentem dla dwulatka będą więc zabawki, które korzystnie będą wpływać na jego rozwój. Wszelkie gry edukacyjne, czy też zabawki, które pozwolą na rozwój koordynacji ruchowej, to najlepsze rozwiązania. Należy jednak pamiętać, że wybierając dziecku zabawkę, niezbędne jest jej dopasowanie do jego umiejętności. Jeśli będzie ona zbyt wymagająca, maluch zapewne szybko się nią znudzi i odrzuci ją w kąt. Ważne, aby potrafiła ona go zaangażować do zabawy i sprawić, że będzie spędzał z nią mnóstwo czasu.

Similar Posts

Dodaj komentarz