Aktualności

Materac dla dziecka. 3 najważniejsze cechy

Materac dla dzieci

Dobrze dobrany materac zagwarantuje dziecku znakomity sen oraz dogodne warunki to odpoczynku. Powinien być on wygodny, hipoalergiczny oraz łatwy w utrzymaniu czystości. Prawidłowe dopasowanie rozmiaru materaca do rozmiaru łóżka zwiększy również estetykę.

Zdrowy, długi, spokojny sen dla dziecka to bardzo ważna rzecz. Należy pamiętać, że po intensywnym wysiłku, nauce, zabawie czy innej aktywności fizycznej nasza pociecha – niezależnie od wieku musi odpocząć, zregenerować ciało i umysł. Odpoczynek w odpowiedniej formie, a zwłaszcza dobry sen sprawiają, że umysł odpoczywa, a dziecko jest zdrowsze, pełniejsze energii, bardziej aktywne następnego dnia. Ma również dobry humor oraz chęć do działania.

Prawidłowe urządzenie strefy relaksu dla dziecka jest więc dla rodziców zadaniem absolutnie kluczowym. Na to składają się odpowiednie meble, oświetlenie, kolorystyka podłóg i ścian, a także łóżko wraz z materace dziecięce. Czym się kierować wybierając odpowiedni materac dla dziecka?

1. Odpowiedni rozmiar oraz stopień twardości

Rozmiar oraz stopień twardości to jedne z najważniejszych rzeczy, na które w pierwszej kolejności trzeba zwracać uwagę. Rozmiarowo materac powinien być dobrze dopasowany do ramy łóżka. Zbyt mały może przesuwać się po ramie powodując dyskomfort. Zbyt duży materac nie zmieści się w ramę, będzie załamany, a tym samym uniemożliwi komfortowy sen. Odpowiednia twardość materaca jest również kluczowa. Jeżeli dziecko jest już większe to zdecydowanie dobrze jest włączyć je w proces zakupu. Najlepszym wyjściem może być materac o średnim stopniu twardości.

Zbyt miękki materac spowoduje zapadanie się ciała, jego nierównomierne ułożenie, bóle mięśni. Zbyt twardy będzie powodował twardnienie np. bioder oraz ramion.

Zobacz także: https://interactiv.pl/3-najwazniejsze-zalety-lozka-kontynentalnego/

2. Hipoalergiczność

To druga kwestia, na którą zwracajmy uwagę. Producenci oferują wiele materacy z najróżniejszymi materiałami, które są wykorzystane do wypełnienia materaca. Warto przy zakupie zwrócić uwagę na to, aby sprzedawca przestawił, z czego wykonane jest wypełnienie i czy spełnia warunki hipoalergiczności. Taki materac zdecydowanie poprawia komfort snu i jest przeznaczony dla np. astmatyków.

3. Łatwość utrzymania czystości

Materac dziecięcy powinien być oczywiście wykonany z materiałów, które łatwo czyścić i prać. Kluczem jest oczywiście dobrej jakości poszewka na materac, która będzie się wygodnie ściągać i nakładać, będzie odporna na utratę koloru i spieranie.

Similar Posts

One thought on “Materac dla dziecka. 3 najważniejsze cechy

Dodaj komentarz