Aktualności

ZOŚKA. Dopóki bije serce

Romantyczna książka

„Zośka. Dopóki bije serce” pióra Anny Stryjewskiej to oparta na faktach  powieść rozgrywająca się w latach 60., która ukaże się nakładem Wydawnictwa Szara Godzina 25 sierpnia.  Jej bohaterka miała odwagę, mimo sprzeciwu otoczenia,  rozwijać swój talent i spełniać marzenia.  

Niewielka wieś w latach 60. w Polsce. I młoda dziewczyna, która nie pasuje do tego świata. Zośka. W snach przemierza  szkarłatne pola maków, pije kawę z porcelanowej filiżanki, dotyka szlachetnych tkanin.

W rzeczywistości pracuje na gospodarstwie i kuli się pod nieprzyjaznym spojrzeniem matki. Pragnie miłości i akceptacji.  Marzy o projektowaniu mody.

Przypadkowe spotkania oraz wsparcie  ciotki i nauczycielki pomagają jej zrozumieć, że   musi wyrwać się ze swojego środowiska. Czy zdoła pokonać lęk przed nieznanym?  Czy potrafi pogodzić się z poniesionymi porażkami i podążyć za głosem serca?  Czy podejmie właściwą decyzję we właściwym czasie?

„Zośka. Dopóki bije serce”  to jednak nie tylko historia pewnej dziewczyny, ale również realistyczny obraz codziennego życia  niewielkiej społeczności wiejskiej lat 60., kiedy  świece i lampy naftowe zastąpiły żarówki i słuchano szlagierów  Mieczysława Fogga i Sławy Przybylskiej. Świat tak niedawny, a równocześnie tak odległy od dzisiejszego.

W przygotowaniu drugi tom: Zośka. Przepustka do szczęścia.

Nakładem Wydawnictwa Szara Godzina ukazało się dotąd pięć powieści Anny Stryjewskiej. Są to: „Pocałunek morza”, „Mistrzowie życia”, „Kochankowie miasta” i „Chłopiec z ulicy Wschodniej”. Wydawnictwo Szara Godzina i autorka powieści „„Zośka. Dopóki bije serce”  zapraszają do czytania. Książka jest dostępna w internetowych i stacjonarnych księgarniach w całej Polsce. Premiera 25 sierpnia 2020 r.

Similar Posts

Dodaj komentarz