Kultura i Sztuka

Teatr na leżakach powraca do Galerii Młociny!

Teatr na leżakach

Teatr na leżakach powraca! 9 lipca w Galerii Młociny ponownie rusza autorski cykl spektakli przygotowanych przez Teatr Pijana Sypialnia. Na bielańskich Dechach o godzinie 19:00 zobaczymy elektryzujący kabaret muzyczny zatytułowany „Latarnik”. Mieszkańcy stolicy przez cały lipiec będą mieli okazję, by spędzać czwartkowe wieczory z kulturą przez duże K.

Galeria Młociny kolejny raz zaprasza Warszawiaków na cykl spektakli Teatr na Leżakach. Program przygotowany został z myślą o młodszych i starszych widzach. Miłośnicy dobrej zabawy z całą pewnością powinni zobaczyć rozmach i energię, które przekazują artyści z Pijanej Sypialni. Wszystkie przepełnione fantazją i niezwykłą atmosferą spotkania, będą odbywać się w lipcowe czwartki.

Teatr na Leżakach to autorski projekt Teatru Pijana Sypialnia zrealizowany z myślą o tych, którzy w niezobowiązującej atmosferze pragną spotkać się kulturą przez duże K. Na miłośników dobrej zabawy czekają rozmach i energia, które zaprezentują artyści z Pijanej Sypialni. Wśród nich aktorzy, tancerze, wokaliści oraz muzycy – Teatr tworzy ponad 100 osób przepełnionych kreatywnością nieszablonowym podejściem do sztuki. Spektakl „Latarnik” to autorski projekt Teatru, którego nie mogą przegapić nie tylko najwięksi przyjaciele sztuki w każdej formie, ale także ci, którzy tę znajomość dopiero rozpoczynają.

Co czeka nas podczas spektaklu?

W tajemniczym studio telewizyjno-radiowym pojawia się kandydat na nowego latarnika. Młodzi dziennikarze z miejsca ustanawiają go pracownikiem latarni, następnie pod jego wpływem wyruszają w podróż do Egiptu, gdzie władzę sprawuje… kot faraona. W finale spektaklu przenosimy się do „Baobabu” – knajpy, której właścicielem jest latarnik. W lokalu spotykają się bohaterowie dzieł Sienkiewicza – „W pustyni i w puszczy”, „Quo Vadis”, „Potopu”, „Ogniem i mieczem”. Wszyscy wspominają czasy swojej świetności i upijają się tajemniczymi trunkami serwowanymi przez gospodarza.

Wakacyjne dni to doskonały czas, by wspólnie spędzić czas z kulturą. Letnie atrakcje w Galerii Młociny realizowane są z myślą zarówno o starszych, jak i młodszych widzach. Na szlaku Pijanej Sypialni pojawiają się małe i duże miasta, a celem spotkań jest wspólna przygoda z publicznością. Aby dołączyć do zabawy i miło spędzić czas, wystarczy zapisać się na widowisko przez portal Evenea. Link znajduje się w opisie wydarzenia na Facebooku.

Similar Posts

Dodaj komentarz