Aktualności

Tania i ekonomiczna odzież z marketu. Czy to sie opłaca?

odziez robocza

Wiele osób, głównie ze względów ekonomicznych decyduje się na to, aby kupować odzież roboczą w marketach lub innych sklepach, które oferują wyprzedaże i odzież, którą można określić mianem budżetowej. Czy kupno takiej właśnie odzieży jest dobrym rozwiązaniem, jak taka odzież sprawuje się w dłuższym czasie?

Trudno wyobrazić sobie nowoczesną firmę i pracujących w niej ludzi, bez odpowiednich ubrań roboczych. Odzież ochronna to rozwiązanie, które sprawia, że pracownicy mogą czuć się bezpiecznie oraz komfortowo, dokładnie wykonywać swoje obowiązki, nie obawiać się o to, że ciało będzie narażone na kontakt np. z cieczami, materiałami, funkcjonować w mocno niekorzystnych warunkach atmosferycznych.

Im lepszą odzież roboczą kupimy, tym w lepszych warunkach nasi pracownicy będą mogli wykonywać swoje obowiązki. Słabej jakości, budżetowa odzież robocza nie dość, że szybko się zużyje, to również nie będzie chronić przed np. mrozem, upałem, deszczem czy silnym wiatrem. O zabezpieczeniu ciała nie wspominając.

Słaba jakość odzieży – słaba wytrzymałość

Wytrzymałość odzieży ochronnej jest kluczowa dla pracownika. Należy pamiętać, o tym, że bardzo często pracownicy wykonują swoją pracę w warunkach trudnych, na zewnątrz, przy dużym nasłonecznieniu czy podczas opadów deszczu, śniegu. Ekonomiczna odzież robocza zdecydowanie nie poradzi sobie z tego typu warunkami. Będzie przemakać, rozrywać się, tracić kolor, mechacić się. Po pewnym czasie zajdzie konieczność kupna ponownej. To dodatkowe koszty. Drugą kwestią jest brak estetyki, co np. w branży HoReCa jest niedopuszczalne.

Brak właściwości

Ekonomiczna odzież robocza zdecydowanie nie będzie zapewniać pracownikom odpowiedniej ochrony. To może przełożyć się na odnoszenie różnego typu kontuzji, przeziębienia, choroby, a tym samym absencję pracownika. Dla firmy to kolejne koszty.

Zobacz także: https://www.megatek.pl/ubrania-robocze-w-malej-firmie-dlaczego-warto-w-nie-inwestowac/

Odzież robocza ma chronić przed zbyt wysokimi i niskimi temperaturami, wiatrem, deszczem i śniegiem.

Gdzie kupować?

Najlepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie to, aby kupować odzież ochronną w wyspecjalizowanych sklepach, jak http://pirat.waw.pl/. Tam będziemy mogli liczyć na fachowe doradztwo, szeroki asortyment, jego dostępność. Będziemy mieli pewność, że to, co kupujemy po prostu sprawdzi się w określonych warunkach, a pracownicy będą mogli pracować bezpiecznie i przede wszystkim komfortowo. To niezwykle ważne z punktu widzenia funkcjonowania firmy.

Similar Posts

One thought on “Tania i ekonomiczna odzież z marketu. Czy to sie opłaca?

Dodaj komentarz