Aktualności

Profesjonalny kurs fryzjerski – czy warto się na niego zdecydować?

Każdy z nas skutecznie poszukuje swojej drogi w życiu. Szczególnie odnosi się to do momentu, w którym stoimy przed koniecznością wybrania swojej ścieżki zawodowej. Nie da się ukryć, że nikt z nas nie chce w tym momencie popełnić błędu, który będzie dla nas brzemienny w skutkach. Okazuje się jednak, że zarówno panie jak i panowie coraz częściej interesują się branżą fryzjerską. Nie da się bowiem ukryć, że to właśnie ona obecnie oferuje największe możliwości. Od niepamiętnych czasów mężczyźni i kobiety chętnie korzystali z usług salonów fryzjerskich i nic nie zanosi się na to, by cokolwiek miało zmienić się w najbliższej przyszłości. By rozpocząć swoją fryzjerską karierę niezbędne wydaje się ukończenie profesjonalnego kursu fryzjerskiego. Jak on przebiega i do kogo jest on skierowany?

Profesjonalny kurs fryzjerski- jak on przebiega?

Profesjonalny kurs fryzjerski to kurs, którego głównym zadaniem jest przygotowanie kursantów do wykonywania zawodu fryzjera zarówno w postaci asystenta jak i w postaci samodzielnego stylisty włosów. Nie da się ukryć, że branża fryzjerska jest wyjątkowo rozległa, a co za tym idzie uczestnicy kursu mają do przyswojenia pokaźną dawkę wiedzy. By im to jednak ułatwić, profesjonalny kurs fryzjerski został podzielony na dwie części. Możemy do nich zaliczyć:

  • część teoretyczną- na tej części kursu- jak sama nazwa wskazuje- uczestnicy zapoznają się ze ścisłą teorią. Oznacza to, że poznają oni podstawowe zasady BHP podczas pracy, zasady sterylizacji przyborów, a także zaznajamiają się z typologią skóry głowy i rodzajami włosów Dodatkowo podczas tej części mają oni również okazję poznać od czysto teoretycznej strony jak oddziałują na siebie odczynniki chemiczne stosowane np. w farbach i odżywkach, a także dowiedzą się jak mieszać kolory i dopasowywać je do konkretnego typu urody.
  • część praktyczną- jest to bez wątpienia ta część profesjonalnego kursu fryzjerskiego, którą kocha każdy uczestnik. W tym momencie mają oni bowiem okazję do tego, by wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce. Wobec tego kursanci ćwiczą swoje umiejętności na realnych modelach oczywiście pod czujnym okiem instruktorów.

Po zakończeniu części praktycznej oraz części teoretycznej, wiedza kursantów ponownie jest sprawdzana w formie krótkiego egzaminu. Ukończenie go z wynikiem pozytywnym jest równoznaczne ze zdobyciem kwalifikacji zawodowych oraz imiennego certyfikatu, który będzie je potwierdzał. W tym momencie kursanci mogą ruszyć na rynek pracy lub zdecydować się nawet na otworzenie własnego salonu fryzjerskiego. Wszystko już zależy tylko od nich.

Do kogo skierowany jest profesjonalny kurs fryzjerski?

Teoretycznie można powiedzieć, że profesjonalny kurs fryzjerski jest skierowany do każdego z nas, kto wiąże z tym zawodem swoją przyszłość. Mogą się na niego zdecydować zarówno kobiety jak i mężczyźni. Niemniej jednak trzeba sobie jasno powiedzieć, że fryzjerstwo jest trudną sztuką i z pewnością nie każdy z nas będzie się mógł w tym zawodzie sprawdzić i odnosić sukcesy. Ważne jest więc to, by dokładnie przemyśleć fakt wzięcia udziału w takim kursie. Jeśli czujemy, że włosy i stylizowanie ich jest naszą pasją oraz, że widzimy siebie w salonie fryzjerskim nadal, w dłuższej perspektywie czasu, to ten kurs fryzjerski z pewnością pomoże nam skutecznie zrealizować swoje marzenia. Jednocześnie jeśli szukamy tylko sposobu na zabicie czasu, a fryzjerstwo mało nas interesuje, to lepiej będzie, jeśli damy szansę realizowania się na profesjonalnym kursie fryzjerskim innym.

Similar Posts

Dodaj komentarz