Aktualności

Kurze łapki- jak je zlikwidować

zmarszczki

Zmarszczki to defekt, z powodu którego wiele kobiet ma kompleksy. Często już po 20. roku życia stojąc w drogerii szukają kremów ze słowem „przeciwzmarszczkowy” w nazwie. 

Jak powstają zmarszczki?

Wraz z wiekiem w skórze zavzyna zanikać ilość kwasu hialuronowego, czyli naturalnego „wypełniacza”. Wiąże on wodę i tym samym odpowiada za właściwe nawilżenie skóry, która dzięki temu jest jędrna. Wraz z kwasem zanikają też kolagen i elastyna odpowiedzialne za gęstość i elastyczność skóry. Tym samym traci ona szkielet który utrzymuje ja sprężystą. Dodatkowo oprócz utraty tych składników spada ich jakość. Przez te wszystkie procesy skóra twarzy robi się cieńsza, wiotka i pojawiają się na niej zmarszczki. Pierwsze z nim można zaobserwować już około 25 roku życia. 5 lat później da się często zaobserwować „kurze łapki” wokół oczu.

Rodzaje zmarszczek

Mimiczne- związane są z ekspresją twarzy. Należą do nich kurze łapki zwane są czasem zmarszczkami ludzi szczęśliwych bowiem w chwilach uśmiechu skóra marszczy się wokół oczu. Zmarszczki palacza wokół ust, a także bruzdy nosowo- wargowe.

Strukturalne- ich przyczyną są czynniki wewnętrzne, np promieniowanie UV.

Grawitacyjne- pojawiają się w wyniki utraty sprężystości skóry.

Profilaktyka przeciwzmarszczkowa

W przypadku zmarszczek bardzo dobrze sprawdza się powiedzenie „lepiej zapobiegać niż leczyć”. Odpowiednimi zachowaniami można z powodzeniem opóźnić pojawianie się niechcianych linii na skórze twarzy. Najważniejsze z nich to:

  • odpowiednie nawilżanie skóry (skóra sucha szybciej się starzeje)
  • stosowanie kremów z filtrem przez cały rok
  • właściwa dieta (dla skóry bardzo ważne są witaminy m.in. A, C, E, K)
  • odpowiednia pielęgnacja (kosmetyki z zawartością koenzymu Q10, retinolu, kwasu hialuronowego)
  • rzucenie palenia (tytoń przyśpiesza proces starzenia się skóry)
  • unikanie solarium (promieniowanie ma szkodliwy wpływ na strukturę skóry)

Zabiegi likwidujące zmarszczki

Nawet najlepsza profilaktyka i pielęgnacja domowa nie zapewni całkowitej likwidacji zmarszczek. Tu z pomocą przychodzą zabiegi kosmetyczne i medycyny estetycznej. Zarówno inwazyjne, jak i nieinwazyjne.

Masaż twarzy- zabieg skutecznie poprawiający jędrność twarzy i zmniejszający zwłaszcza drobne zmarszczki mimiczne- kurze łapki bądź zmarszczki palacza. Wysokie efekty osiągnąć można stosując  facemodeling czyli holistyczne połączenie wielu technik masażu z dodatkiem tapingu- aplikacji specjalnych taśm podtrzymujących efekt zabiegu.

Botoks, czyli toksyna botulinowa- substancja ta blokuje przewodzenie impulsów nerwowych w mięśniach dzięki czemu nie kurczą się. Efektem jest gładka skóra pozbawiona zmarszczek mimicznych, w tym też kurzych łapek.

Laser frakcyjny- wiązka światła lasera powoduje mikrouszkodzenia skóry. Pobudza t do produkcji kolagenu i elastyny, co przekłada się na widoczną poprawę sprężystości i jędrności skóry.

Kwas hialuronowy- iniekcyjne wypełnienie zmarszczek odpowiednio usieciowanym kwasem hialuronowym skutecznie likwiduje zarówno głębokie bruzdy, jak i drobniejsze zmarszczki palacza czy kurze łapki.

HIFU-zabieg oparty na działaniu ultradźwięków powoduje koagulację i mikrouszkodzenia pobudzając skrę do naturalnych procesów odbudowy włókien kolagenowych i produkcji nowych.

Wybór zabiegów redukujących zmarszczki jest szeroki na tyle, że każdy może wybrać to, dla siebie coś odpowiedniego. Najlepsze efekty da profilaktyka połączona z odpowiednią pielęgnacją domową i profesjonalną.

Similar Posts

Dodaj komentarz