Aktualności

Krem nawilżający – jaki powinien być?

pielegnacja twarzy

Odpowiednia pielęgnacja cery to klucz do sukcesu. Należy wziąć pod uwagę szereg czynników, które będą miały istotny wpływ na to, że będziemy mogli cieszyć się zdrową cerą każdego dnia. Jednym z nich jest właściwy wybór kremu nawilżającego. Trzeba wiedzieć, że jego stosowanie jest niezbędne na drodze do utrzymania cery w dobrej kondycji. Jak jednak wybrać odpowiedni dla naszych potrzeb? Podpowiadamy.

Krem nawilżający – jakie powinien mieć składniki

Dobrze dobrany krem nawilżający powinien przede wszystkim mieć dopasowane składniki, które będą mogły pozostawić na powierzchni skóry warstwę okluzyjną. Jej zadaniem jest ochrona przed odparowaniem wody z naskórka. Dobrej klasy krem nawilżający zawiera ponadto składniki, które z powodzeniem radzą sobie z wiązaniem wody, jak również są bogate w substancje dzięki którym można uzupełnić braki w cemencie międzykomórkowym. Takie mogą skutecznie wzmocnić naturalną barierę naszej skóry.

I tak wśród wspomnianych składników warto wymienić takie jak między innymi kolagen, elastyna, kwas hialuronowy, chitozan, hydrolizaty czy też aloes.

Jak powinien działać krem nawilżacjący?

Dobrej klasy krem nawilżający powinien wzmacniać barierę hydro-lipodową skóry, jak również zapobiegać utracie wody. Nie bez znaczenia pozostaje także pomoc w przywróceniu naturalnej równowagi mikrobionu jak również ochrona przed uszkodzeniami, które wywołują wodne rodniki. Koniecznie zweryfikujmy także czy krem który nas interesuje zwiększa elastyczność skóry oraz przyczynia się do jej wygładzania. Dobrej klasy kosmetyk ponadto regeneruje ją oraz łagodzi podrażnienia. Kiedy skóra jest ściągnięta, to przynosi ulgę.

Krem nawilżający – stawiajmy na sprawdzone marki

Stawiając na dobrej jakości krem nawilżający przyczynimy się do tego, że skóra ma szansę długo zachować zdrowy, młodzieńczy wygląd. Koniecznie jednak musimy dobrać go odpowiednio do potrzeb naszej skóry, jeśli chcemy osiągnąć pożądany efekt. W tym celu warto jest zweryfikować jej potrzeby odwiedzając dermatologa, który pomoże nam ocenić w jakiej kondycji jest skóra, jak również to z jakim jej rodzajem mamy do czynienia. Nie bez znaczenia pozostaje także klasa kosmetyków po które sięgamy. Pamiętajmy o tym, żeby jednak nie stawiać na niską cenę, ale na dobrą jakość. Takie działanie sprawi, że skóra na pewno szybko nam się odwdzięczy. To zaprocentuje na przyszłość i jej kondycję.

Similar Posts

Dodaj komentarz