Biznes i Polityka

Dlaczego warto założyć sklep internetowy?

Sklep internetowy

O założeniu sklepu internetowego zaczyna myśleć coraz więcej ludzi. Popularne stało się inwestowanie w dropshipping, który przynosi niekiedy naprawdę duże zyski. Jego zaletą jest to, że nie potrzeba zbyt dużego wkładu własnego ani nie ma też ryzyka finansowego. Czym więc jest dropshipping? Jak działa? Jakie są jego wady i zalety?

Co to jest dropshipping?

Dropshipping, który od kilku staje się coraz bardziej popularny w Polsce jest modelem logistycznym, który swoje zastosowanie znajduje w handlu internetowym. Rola sklepu ogranicza się tylko do zbierania zamówień od klientów, a następnie przesyłanie ich do dostawcy towaru.

Jak działa dropshipping?

Jak już wspomniano, zasada działania dropshippingu polega na zbieraniu przez sklep internetowy zamówień na dany produkt, a następnie przesłanie ich do dostawcy. Z reguły są nimi hurtownie zewnętrzne, które po otrzymaniu zlecenia wysyłają zakupiony przez kontrahenta towar.

W zwiększaniu popytu na dany produkt mogą pomóc z pewnością efektywne reklamy. To dzięki nim najłatwiej przyciągnąć nowych klientów. którzy złożą zamówienia. Jak więc zareklamować ludziom produkt? Wykorzystać można wiele możliwości:

  • e-mail marketing
  • social media
  • reklamy w Google
  • dobrze wypozycjonowana strona
  • współpraca ze znanymi osobami, na przykład blogerami i vlogerami

Jakie są zalety i wady dropshippingu?

Dropshipping ma na szczęście więcej zalet niż wad. Prowadzenie sklepu online to możliwości zwiększania sprzedaży i generowania większych zysków niż w przypadku małych sklepików osiedlowych czy w mieście. Spośród wielu zalet można wymienić:

  • niskie ryzyko finansowe
  • dostęp do aktualnej oferty dostawcy towaru
  • brak konieczności posiadania magazynu na towar
  • oszczędność czasu
  • skrócenie czasu dostawy, gdyż odpowiada za nią hurtownia, a nie sklep

Oczywiście dropshipping ma też swoje wady. Mimo iż w wielu przypadkach dostawcy wysyłają praktycznie natychmiastowo towar, to jednak zdarzają się tacy, co potrafią z tym zwlekać bardzo długo. Poza tym może dojść do sytuacji, gdy klient zamówi towar, a jego nie będzie na stanie. Wychodzi więc na to, że chcąc nie chcąc odpowiadamy za to jak działa i jakie błędy popełnia hurtownia.

Dla kogo jest przeznaczony dropshipping i jak na nim zarobić?

Dropshipping to przede wszystkim świetne rozwiązanie dla osób, które chcąc spróbować swoich sił w sprzedaży, jednak nie mają możliwości otwarcia sklepu stacjonarnego. Oczywiście zarabia się na różnicy w cenach. Oznacza to, że hurtownia wycenia towar na daną kwotę, a osoba prowadząca sklep sprzedaje go jeszcze drożej. Różnica trafia więc na konto właściciela sklepu internetowego.

Similar Posts

Dodaj komentarz