Aktualności

Czym różni się wirtualne biuro rachunkowe od tradycyjnych usług?

wirtualne biuro rachunkowe

Niezależnie czy dopiero zaczynamy stawiać pierwsze kroki w biznesie, czy nasza firma istnieje na rynku dłuższy czas, prowadzenie księgowości jest bardzo ważne. Często zmieniające się przepisy wymagają bycia na bieżąco. Dlatego też warto oddać sprawy księgowe w ręce pracowników biura rachunkowego. Pozostaje jedynie wybór między biurem tradycyjnym a wirtualnym.

Tradycyjne biuro rachunkowe

Prowadzenie własnej firmy wiążę się z wieloma formalnościami, które należy dopełnić. Zarówno tradycyjne, jak i wirtualne biuro rachunkowe pomoże prowadzić księgi rachunkowe i rozliczać się z fiskusem. Oferta tradycyjnego biura rachunkowego i wirtualnego nie różni się od siebie. Są przedsiębiorcy, którzy cenią sobie osobisty kontakt z drugim człowiekiem. Dla nich stacjonarne biuro jest najlepszym rozwiązaniem. Dzięki temu w każdej chwili mogą podjechać do księgowej i dopytać jej konkretnie, jakie rozwiązania będą dla nich najlepsze. Tradycyjne biuro rachunkowe działa na rynku, na którym działa przedsiębiorca. To powoduje, że księgowe i księgowi znają specyfikę tego rynku, znajdą osoby w urzędzie skarbowym i mogą bezpośrednio do nich zwrócić się w przypadku potrzeby wyjaśnienia nieścisłości.

Wirtualne biuro rachunkowe

Rozwój możliwości komunikacji on-line sprawił, że wirtualne usługi zyskują na popularności. Wirtualne biuro rachunkowe, świadczy takie same usługi, jak stacjonarne. Rozliczy z fiskusem, poprowadzi księgo rachunkowe, a także przeprowadzi obsługę kadrowo-płacową, czy podpowie jak wygląda zbycie udziałów w spółce w Warszawie. Jedyną różnicą jest forma kontaktu. Z pracownikami wirtualnego biura rachunkowego kontaktujemy się za pomocą komunikatorów internetowych lub telefonu. Wirtualne biura są często tańsze niż te tradycyjne. Wynika to z niższych kosztów prowadzenia biura, gdyż biuro może znajdować się w zaciszu domowym.

Wybór biura rachunkowego należy do przedsiębiorcy, który powinien kierować się własnymi potrzebami i oczekiwaniami. 

Similar Posts

Dodaj komentarz