Kultura i Sztuka

Wystawa „Najpiękniejszy festiwal świata” w CH Osowa

Wystawa w CH Osowa

Od 3 sierpnia w CH Osowa będzie można odwiedzić wystawę gdyńskiego fotografa, Jerzego Wyrębskiego. Wyjątkowe fotografie zagoszczą w przestrzeniach osowskiego centrum handlowego aż do 30 września.

Wystawa to kolejny artystyczny akcent w CH Osowa. Zarządca CH Osowa, spółka Apsys oraz dyrekcja Centrum nie pierwszy raz docenili talent mieszkańców Trójmiasta. Wystawą, która będzie miała swoją premierę 3 sierpnia jest „Najpiękniejszy festiwal światła” autorstwa Jerzego Wyrębskiego.

Autor fotografuje od bardzo dawna pomimo, iż nie był nigdy zawodowo związany z fotografią

Przez wiele lat tworzył przy udziale filmów światłoczułych, ale odczynniki chemiczne i ciemnię  porzucił 11 lat temu na rzecz fotografii cyfrowej.

Kiedyś jego prace trafiały głównie do szuflady, ale wszystko zmieniło się w październiku 2018 roku kiedy to odbyła się pierwsza indywidualna wystawa prac fotografa w galerii Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego. Tematem były zdjęcia wykonane na spektaklach Teatru Snów w latach 2012-2018.

„Najpiękniejszy festiwal świata” to kolejny cykl fotografii Jerzego Wyrębskiego

Wystawa miała swoją premierę 5 lutego br. w GAK Projektornia, gdzie można było ją oglądać do 28 lutego. Prace, które znajdą się w CH Osowa zostały wykonane podczas 25 Festiwalu Pol’And’Rock w sierpniu 2019 r.

– Rozpoczynając cykl wystaw w naszym centrum naszym celem było przede wszystkim pokazanie potencjału artystycznego naszych okolic i docenienie mieszkańców naszego miasta. Chcemy, aby dzięki kolejnym wystawom klienci naszego centrum mogli lepiej poznać swoich sąsiadów z innej strony. Jako Centrum chcemy zbliżać się do naszych klientów i pokazać CH Osowa jako miejsce, w którym dbamy także o sztukę – mówi dyrektor CH Osowa, Aleksandra Słowińska.

Czas trwania wystawy: 3.08.2020 r. – 30.09.2020 r.

Similar Posts

Dodaj komentarz