Aktualności

Tabletki na odchudzanie – odpowiedni dobór suplementacji

odchudzanie

Zrzucanie wagi, potocznie zwane odchudzaniem to skomplikowany proces dla wielu osób. Stanowi niełatwe wyzwanie, dla tych, którzy chcą pozbyć się dodatkowych kilogramów. Bez znaczenia pozostaje fakt, czy jest to kilka, kilkanaście czy kilkadziesiąt nadmiarowego tłuszczu. Podstawą tego procesu jest oczywiście aktywność fizyczna oraz wykształcenie odpowiednich nawyków żywieniowych. Dieta powinna być zbilansowana, uboga w wysokoprzetworzone produkty. Zwłaszcza te, które zawierają cukier. Natomiast aktywność fizyczna musi być dobrana indywidualnie pod kątem predyspozycji i preferencji danej osoby.

Są to dwa główne schematy, którymi należy posługiwać się, chcąc skutecznie zrzucić zbędne kilogramy. Jednak nie można pominąć w tym zakresie wsparcia suplementami. Każda osoba, która kiedykolwiek podjęła to trudne wyzwanie, szukała dodatkowych wspomagaczy.

Metabolizm – czym jest i jak przyspieszyć jego pracę

Metabolizm to proces reakcji, jakie zachodzą w organizmie. Polegają one na wykorzystaniu energii oraz składników odżywczych z pożywienia do podtrzymania procesów życiowych. Tempo metabolizmu jest głównie uwarunkowane genetycznie. Jednak można mieć na nie wpływ. Czynniki, które przyspieszają metabolizm to:

 • ćwiczenia o charakterze interwałowym,
 • większa ilość masy mięśniowej,
 • odpowiednia ilość witamin i minerałów,
 • suplementacja.

Warto przy tym pamiętać, że wraz z upływem lat dochodzi do spowolnienia metabolizmu. Dlatego należy zadbać o to, aby nie spożywać nadmiernej ilości pożywienia. A także zadbać o regenerację organizmu, to znaczy wysypiać się i unikać stresu.

Jakie preparaty pozytywnie wpływają na metabolizm

Przyspieszenie metabolizmu jest jedną ze skutecznych metod zrzucenia wagi. Jest to możliwe do osiągnięcia z pomocą regulacji temperatury ciała. Taki wpływ ma przede wszystkim:

 • Kofeina – działa pobudzająco, wspomaga koncentrację i spalanie tłuszczu. Powoduje podniesienie temperatury. Jest częstym składnikiem suplementów, ale też dostępna jest jako osobny suplement diety. Jej naturalnym źródłem jest guarana.
 • Pieprz cayenne – zawarta w pieprzu kapsaicyna jest związkiem czynnym, który działa termogenicznie na organizm. Co daje efekt przyspieszenia metabolizmu,
 • gorzka pomarańcza – dzięki zawartości gorzkich substancji pobudza trawienie; podnosi temperaturę ciała.

Wymienione produkty są często podstawowym składnikiem preparatów wspomagających pracę metabolizmu. Dostępne w aptekach, drogeriach, sklepach internetowych czy sklepach zielarskich.

Metabolizm tłuszczy i węglowodanów – skuteczne preparaty

Znane są już preparaty wspomagające metabolizm za pomocą temperatury. Jednak na rynku dostępne są również suplementy, które regulują metabolizm cukrów i tłuszczy. Wspomagają dzięki temu proces odchudzania. Znane substancje to:

 • Chitosan – uznany za bezpieczny w stosowaniu oraz łatwo przyswajalny dla przewodu pokarmowego. Nazywany jest blokerem tłuszczu. Większość przeprowadzonych badań potwierdza skuteczność chitosanu w procesie odchudzania u osób z nadwagą.
 • Chrom – jest pierwiastkiem, najczęściej występującym w preparatach na odchudzanie. Znany jest z tego, że hamuje apetyt na słodycze, a także wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej.

Dostępność suplementów zawierających chitosan i chrom jest ogromna. Podobnie jest w przypadku, jeśli chodzi o wybór. Na rynku wiele firm oferuje suplementy z tymi składnikami.

Błonnik – jaką rolę ogrywa i dlaczego warto go stosować

Według badań spożywanie błonnika ma pozytywny wpływ na masę ciała. Znany jest przede wszystkim z tego, że hamuje apetyt, a spożywanie go w określonych ilościach na długo daje uczucie sytości. Ponadto reguluje pracę jelit. Zatem dieta bogata w błonnik jest wskazana dla osób, którym zależy na zrzuceniu kilogramów. Dużą ilość błonnika zawierają warzywa i owoce. Jednak dla osób, które mają problem w ich spożywaniu przeznaczone, są suplementy zawierające błonnik pokarmowy. Warto dodać, że błonnik ma również działanie prozdrowotne i może uchronić od wielu chorób. Dostępne naturalne produkty z dużą zawartością błonnika to:

 • babka jajowata,
 • młody jęczmień,
 • owies,
 • pszenica,
 • ryż.

Należy dodać, że suplementy zawierające błonnik są łatwo dostępne w aptekach, marketach, lokalnych sklepach. Warto po nie sięgać na każdym etapie odchudzania.

Suplementy na odchudzanie – na co zwrócić uwagę

Dostępnych na rynku suplementów na odchudzanie jest mnóstwo. Ich szeroki zakres powoduje, że ciężko podjąć niekiedy decyzję i dobrać odpowiednie dla siebie. Istnieje szeroka gama preparatów przeznaczonych dla kobiet i mężczyzn. Główna różnica pomiędzy nimi to forma, w jakiej są dostępne.

Tabletki na odchudzanie

Kapsułki na odchudzanie występują w najczęstszej formie. W ostatnich latach ich popularność wciąż rośnie. Zwłaszcza tych, które mają zawartość ekstraktów roślinnych i są naturalnymi suplementami. Bardzo popularnym wśród tabletek jest chrom. Stosowanie ich jest zależne od zaleceń producenta.

Herbatki i krople na odchudzanie

Herbatki na odchudzanie opierają się głównie na ziołach, które mogą wspomóc procesy trawienia, a tym samym i odchudzania. Tak samo jest w przypadku kropli, które zawierają wyciągi ziołowe. Często są to mieszanki melisy, mięty, kminu i kopru włoskiego. Dodatkowo występują w nich błonnik oraz siemię lniane – znane z właściwości leczniczych.

Wybór suplementów dostępnych na rynku jest bardzo duży. Odpowiednio dobrany może mieć korzystny wpływ na proces odchudzania, ale też i na zdrowie. Warto jednak wybierać je rozważnie. Należy przede wszystkim nie zapominać, że największe znaczenie ma prowadzenie zdrowego trybu życia i racjonalne odżywianie. Suplementacja ma być tylko dodatkiem wspomagającym walkę ze zbędnymi kilogramami i nie zastąpi jej zróżnicowana, zdrowa dieta.

Similar Posts

Dodaj komentarz