Aktualności

Sposoby na ożywienie mebli

Każdy z nas marzy o tym, by od czasu do czasu zmienić coś w swoim otoczeniu. Całkowita zmiana aranżacji mieszkania i wymiana mebli są jednak dość kosztowne. Dobrym pomysłem na zmianę charakteru mebli jest ich zmodyfikowanie za pomocą nowoczesnych dodatków.

Wymiana frontów

Twoje meble są w dobrym stanie, a zniszczone są tylko od zewnątrz? A może znudził Ci się ich wygląd? W takiej sytuacji możesz zmienić w nich same fronty. To zdecydowanie tańsze rozwiązanie niż zakup nowych szafek. Dzięki zmianie tego elementu w Twoich meblach możesz nadać pomieszczeniu zupełnie nowy charakter. Wystarczy, że zdecydujesz się na zupełnie inny kolor i styl frontów. Gotowe fronty dostępne są od ręki w sieciach meblowych, ale w przypadku niestandardowych wymiarów mebli prawdopodobnie musisz zlecić wykonanie ich na zamówienie u stolarza.

Farby

W przypadku gdy fronty w Twoich meblach dobrze się prezentują, ale marzy Ci się zmiana, możesz pomyśleć o pomalowaniu ich za pomocą specjalnych farb do mebli. W sklepach dostępnych jest wiele rodzajów emulsji. Nowoczesne farby pozwolą Ci uzyskać nie tylko nowy kolor frontów, ale również funkcjonalną przestrzeń do wykorzystania na co dzień. Modna w ostatnich latach farba tablicowa stwarza dzieciom ciekawe miejsce do zabawy, a dorosłym może posłużyć do zapisywania przypomnień o ważnych wydarzeniach. Z kolej farba magnetyczna umożliwia ozdobienie frontów za pomocą kolorowych magnesów czy fotografii. Przed zakupem farby do mebli należy zastanowić się nad tym:
– jak często jest używany mebel,
– czy mebel jest poddawany działaniu wody, wysokich temperatur i czynników mechanicznych (szorowanie, drapanie),
– z jakiego materiału jest wykonany mebel,
– czy mebel znajduje się w pokoju dziecięcym.

Po uzyskaniu odpowiedzi na te pytania można rozpocząć poszukiwania idealnej farby. Uniwersalne rodzaje farb to akrylowa i alkidowa. Pamiętaj jednak, że najlepiej, by farba była nietoksyczna, bezzapachowa i posiadała odpowiednie certyfikaty potwierdzające bezpieczeństwo jej stosowania. Jest to szczególnie ważne, gdy w Twoim domu mieszkają dzieci i zwierzęta.

Drewniane uchwyty do mebli

Gałki meblowe to sposób na szybką i niedrogą metamorfozę w wystroju wnętrz. Idealnym wyborem będą te wykonane z drewna. Taki rodzaj gałek meblowych pasuje do każdego stylu. Będą piękną ozdobą zarówno w przytulnych, eleganckich, jak i minimalistycznych pomieszczeniach. Drewniane uchwyty do mebli są ponadczasowe. Mogą być jedynie dodatkiem dopasowanym do głównego stylu pomieszczenia lub jego głównym elementem dekoracyjnym. W sklepach znajduje się szeroki wybór wzorów i kolorów, dlatego bez problemu znajdziesz drewniane uchwyty do mebli, które będą pięknie komponować się z Twoimi meblami. Pamiętaj jednak o tym, że uchwyty poza funkcją dekoracyjną muszą być również funkcjonalne i wygodne w obsłudze.

Zrób to sam

Wiele zmian w swojej domowej przestrzeni można wykonać własnymi rękoma. Wystarczy do tego odrobina wolnego czasu, chęci i trochę talentu. Inspiracji poszukaj na forach dla miłośników majsterkowania. Z pewnością znajdziesz tam podpowiedzi, jak wykonać drewniane uchwyty do mebli czy pomalować szafki farbą tablicową. Piękne gałki meblowe spróbuj wykonać ze starych mebli z drewna. Stworzone samodzielnie drewniane uchwyty do mebli będą dla Ciebie prawdziwą satysfakcją i wywołają uśmiech na twarzy każdego dnia.

Similar Posts

Dodaj komentarz