Sport

Sportowe lato – jak, gdzie i kiedy najlepiej ćwiczyć

Sportowe lato

Morze, jezioro, rzeka lub basen – miejsce z dostępem do wody to chyba najczęściej wybierany kierunek wakacji, a także destynacja weekendowych wypadów. Bo kto nie marzy o tym, żeby w gorący dzień przyjemnie się ochłodzić? Aby urozmaicić sobie wtedy czas, najlepiej zanurzyć się z kompanem i pograć razem w piłkę albo popływać w dmuchanym kole czy na materacu. Do wszystkiego należy jednak podchodzić z rozwagą i nawet dryfując na dużym pontonie, nie znając głębokości zbiornika, nie należy odpływać zbyt daleko od brzegu.

Fani pływania solo powinni spróbować zanurzyć się z dobrze zabudowanymi okularkami pływackimi na nosie, takimi jak Speedo Biofuse Rift Mask, które dostępne są w GO Sport. Z takim sprzętem, pływając w czystych wodach, można poobserwować podwodny świat, a dodatkowy komfort mogą zapewnić zatyczki do nosa i uszu, które również znajdują się w ofercie GO Sport.

Ciekawą opcją są też bardziej zaawansowane sporty wodne, takie jak żeglarstwo, kajakarstwo, windsurfing, wakeboarding czy kitesurfing. Aktywności te wymagają już odpowiedniego sprzętu, obeznania w temacie i mogą być uprawiane w konkretnych warunkach. Jest jednak wiele miejsc, również tych okołomiastowych, które umożliwiają spróbowanie swoich sił w tego typu sportach, dlatego mając chociaż jeden dzień wolnego, warto rozważyć taki wypad!

Na lądzie

Fani sportów miejskich – biegania, trekkingu, jazdy na rowerze czy rolkach nawet w najbardziej upalne dni nie muszą rezygnować z ulubionych aktywności. Będąc na wyjeździe, w górach lub w mieście, rozwiązaniem jest wyjście na trening w godzinach porannych (5-7 rano) lub popołudniowych (po 15), kiedy słońce znajduje się niżej, nie grzeje najmocniej, a jego promienie są mniej niebezpieczne.

Biegacze, kolarze i rolkarze powinni też wybierać możliwie najbardziej zacienione miejsca, takie jak lasy, parki, ogrody czy ścieżki przy wodzie. Odpowiednio obrana trasa nie narazi na bezustanny kontakt z gorącymi promieniami i zapewni naturalną ochronę przed słońcem. Dobrze, gdyby na drodze znalazła się chociaż jedna fontanna lub zraszacz, dzięki którym możliwe będzie szybkie ochłodzenie się w upalny dzień.

Kolor, materiał i krój ubrania mają kluczowe znaczenie dla komfortu oraz bezpieczeństwa trenującego w upale. Wskazana jest odzież o jasnych, niepochłaniających światła barwach. Dobrym przykładem jest damska koszulka Athli-Tech dostępna w GO Sport, której miętowy kolor odbije promienie słoneczne i sprawi, że koszulka nie nagrzeje się szybko.

Na upalny trening najlepiej wybrać ubrania wykonane z oddychającej tkaniny, takiej jak poliester, polipropylen czy poliamid. Na krótszy i mniej intensywny trening, np. praktykę jogi czy pilatesu, nada się również t-shirt z bawełny, z której wykonana koszulka, jaką oferuje GO Sport – Nike Sportswear Icon Futura.

Dobierając strój, trzeba też wziąć pod uwagę czas, jaki zostanie poświęcony na trening. W przypadku krótszych wypadów dobrym rozwiązaniem jest top i szorty, dzięki którym jedynie niewielka część ciała będzie zakryta, a pot swobodnie będzie mógł odparowywać. Na dłuższe wyjścia zalecane jest z kolei zakrywająca ramiona i plecy bluzka, która zapobiegnie poparzeniu skóry – np. longsleeve Athli-Tech Gloria Bis Sweat znajdujący się w ofercie GO Sportu. Obowiązkowymi elementami na każdego rodzaju letni trening w plenerze są czapka z daszkiem i skarpetki.

Zakrycie głowy ochroni przed udarem, a skarpetki – przed odciskami

Aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu to najlepszy sposób na spożytkowanie wolnego czasu w wakacje. Bez względu na to czy lato zostanie spędzone w mieście, czy w innych okolicznościach, warto rozważyć wszelkie formy aktywności, którymi można urozmaicić sobie dzień. Odzież do sportów miejskich, wodnych i wszelkie akcesoria potrzebne do obydwu dostępne są w GO Sport, gdzie aktualnie trwa wyprzedaż. Obniżki sięgają 50%, a przeceniony jest również taki sprzęt, jak rowery, hulajnogi czy rolki!

Similar Posts

Dodaj komentarz