Życie miasta

Słońce, zabawa, muzyka i dobre jedzenie, czyli czas na wakacyjną fiestę!

Wakacyjna impreza

Fiesty to imprezy, które odwołują się do hiszpańskiej tradycji, kultury i historii. Wydarzenia te cechują się radosną, niczym nieskrępowaną zabawą, energią i powszechnym optymizmem, charakterystycznymi dla krajów południowych. Ten, kto chociaż raz miał okazję zetknąć się z ich kulturą wie, że cechy te to kwintesencja latynoskiego sposobu życia i temperamentu. Nie trzeba jednak od razu rezerwować biletu lotniczego by poczuć atmosferę wakacyjnej fiesty. Podpowiadamy, jak spotkanie z przyjaciółmi w zaciszu własnego domu czy ogrodu zamienić w pełną optymizmu i radości zabawę.

Południowcy kochają zabawę i potrafią znaleźć nawet najmniejszy pretekst by ją rozpocząć.  Nic więc dziwnego, że z pozoru zwykłe spotkanie ze znajomymi, bardzo często przeradza się w zabawę i tańce do białego rana. I choć wyjątkowa atmosfera fiesty wynika w głównej mierze z charakteru i temperamentu mieszkańców południowych krajów, istnieje kilka elementów, które sprawią, że bez problemu możemy przenieść jej radosne oblicze również na lokalny grunt.

Latynoska atmosfera

Komponentami wspaniałej fiesty są: dobre wino, smaczne jedzenie, muzyka i latynoska atmosfera. Aby stworzyć imprezę w południowym klimacie warto przygotować otoczenie budzące skojarzenia z krajami latynoskimi, razem z przyjaciółmi zrobić najlepsze tapas i wspólne celebrować życie. A jak to robią mieszkańcy południowych krajów, którzy każde spotkanie potrafią zmienić w imprezę? Ich sekretem jest optymistyczne podejście do życia. Niepowodzenia dnia codziennego zostawiają za sobą i przychodzą na spotkania wyluzowani.  Ich otwartość nie ma granic, dzięki czemu bez problemu poznają nowych ludzi i nawiązują bliskie relacje. Potrafią bawić się zawsze i wszędzie oraz tańczyć do każdej muzyki.

Dobre towarzystwo i pyszne jedzenie!

Mieszkańcy południowych krajów są bardzo towarzyscy. Na porządku dziennym jest zwracanie się do wszystkich Amigo, czyli przyjacielu. Dlatego też, normą jest spędzanie ciepłych wieczorów w lokalnych barach w otoczeniu rodziny, znajomych i przyjaciół. Ważnym elementem każdego takiego spotkania jest jedzenie. Żaden latynos nie wyobraża sobie fiesty z bliskimi bez stołu suto zastawionego różnego rodzaju przekąskami, nazywanymi w krajach południowych tapas. Ich wersji jest nieskończona ilość, a ich składnikami są głównie mięsa, sery, owoce morza i warzywa, które mogą być podawane zarówno na ciepło, jak i na zimno. Mówi się, że tapas narodziło się w Andaluzji. Mieszkańcy tego regionu pijąc wino przykrywali kieliszek plasterkiem kiełbasy, by nie topiły się w nim muchy. Potem zwyczaj ten zmienił nieco swoją formę. Do napojów zaczęto podawać kromkę chleba z rozmaitymi dodatkami.

Imprezę z tapas można też z łatwością przygotować w zaciszu własnego domu, bez konieczności wychodzenia do restauracji. Wspólne przygotowywanie przekąsek, które później zjecie to doskonały pomysł na spędzenie czasu z przyjaciółmi.

Muzyka, wino i taniec

Oprócz dobrego jedzenia Hiszpanie uwielbiają również wino i taniec. Dlatego spożywaniu tapas bardzo często towarzyszą lekkie, orzeźwiające trunki oraz muzyka. Planując fiestę z przyjaciółmi nie można więc zapomnieć o tych dwóch elementach. – Tradycyjna fiesta kojarzy się przede wszystkim ze słońcem, radością, spontanicznością i zabawą. Marka El Sol łączy w sobie te wszystkie cechy, a jej południowy charakter i orzeźwiający smak stanowią idealną propozycję na ciepłe wieczory i spotkania ze znajomymi. Z uwagi na te cechy, postanowiliśmy jeszcze mocniej podkreślić wakacyjny charakter naszego wina, wprowadzając na rynek jego nową odsłonę w dwóch, typowo letnich smakach – granatu oraz ananasa. – tłumaczy Agata Domaradzka, dyrektor marketingu Ambra.

Południowe kraje to nie tylko doskonałe smaki i porywające do tańca rytmy, ale także ogromna paleta barw odzwierciedlająca gorący, latynoski  temperament. Dlatego chcąc zorganizować w domu imprezę w stylu fiesty, warto postawić również na odpowiedni strój oraz kilka wielokolorowych elementów dekoracyjnych jak kontrastowe obrusy czy poduszki. Stół można natomiast udekorować barwnymi, żywymi kwiatami oraz klimatycznymi lampionami i świecami.

Jeśli chodzi o elementy garderoby, tutaj również nie ma miejsca na nudę. Latynoskie sukienki zazwyczaj są wzorzyste lub uszyte z fakturowanego materiału. Dozwolone są wszelkie błyszczące ozdoby, jak cekiny, dżety czy połyskliwe lamówki, również w stroju codziennym. Obowiązkowe wręcz są spódnice z falbanami czy kolorowe chusty. Całość dopełniać może  ażurowy wachlarz, złota lub srebrna biżuteria w dużych ilościach oraz czerwony kwiat wpięty we włosy.

Similar Posts

Dodaj komentarz