Aktualności

Pochłaniacz przeciw parom organicznym – w jakich warunkach jest niezbędny?

pochlaniacz

Pochłaniacz przeciw parom organicznym jest bardzo ważnym elementem wyposażenia wielu różnorodnych zakładów. Dzięki niemu można w priorytetowy sposób zadbać o bezpieczeństwo osób zatrudnionych. Kiedy należy mieć go na twarzy? Eksperci odpowiadają. 

Kiedy pochłaniacz przeciw parom organicznym jest ważny?

Pochłaniacz przeciw parom organicznym jest ważny wtedy, gdy w zakładzie występują związki, które uwalniają parę w temperaturze pokojowej. Oznacza to, że bez jakiegokolwiek działania człowieka, mogą one pogarszać powietrze znajdujące się w firmie.

Maska przeciwgazowa całotwarzowa, która posiada taki pochłaniacz, może skutecznie ochronić pracowników przed gazami lotnymi. Będzie to szczególnie sytuacja, gdy w przedsiębiorstwie znajduje się paliwo lub rozpuszczalnik. To one między innymi uwalniają takie opary.

Maska przechwytuje takie zanieczyszczenia oraz osadza je w specjalnym pochłaniaczu. Przy wdechu pracownik może liczyć na oddychanie wyłącznie czystym tlenem, który pozwala mu uniknąć, chociażby bólu głowy.

Pochłaniacz przeciw parom organicznym – gdzie warto go zastosować?

Taki pochłaniacz powinien być stosowany głównie w firmach, które zajmują się wytwarzaniem środków chemicznych, takich jak rozpuszczalnik, denaturat lub odtłuszczacz. Wszystkie te produkty przede wszystkim wydzielają szkodliwe opary.

Pochłaniacz można również zakupić między innymi wtedy, gdy w przedsiębiorstwie przetwarzana jest benzyna, na przykład podczas wykonywania przetwórstwa naftowego. Dzięki temu pracownicy nie muszą martwić się o swoje drogi oddechowe, ale również i oczy.

Warto także stosować taki pochłaniacz wszędzie tam, gdzie zauważono podczas produkcji wysokie stężenie gazów organicznych. Może być to efekt działalności niektórych cieczy, których wartość parowania przekracza 25 stopni Celsjusza.

Pochłaniacz przeciw parom organicznym jest niezbędny w zakładach, które bazują na benzynie lub rozpuszczalnikach.

Similar Posts

Dodaj komentarz