Aktualności

Cięcie laserowe. Jakie przynosi efekty?

ciecie laserowe

Coraz więcej firm korzysta z pomocy specjalistycznych usług, które dotyczą precyzyjnej obróbki metali oraz blach. Zakres takich usług jest niezwykle szeroki i obejmuje między innymi cięcie laserowe. To właśnie dzięki niemu możliwe jest osiągnięcie odpowiednich, zamierzonych efektów. Gotowe elementy można wykorzystać w produkcji maszyn, budownictwie, energetyce, przemyśle ciężkim czy motoryzacji.

Coraz większe zapotrzebowanie na tak zwane usługi specjalistyczne, które można wykorzystać praktycznie we wszystkich gałęziach gospodarki sprawia, że firmy zajmujące się szeroko rozumianym CNC, kompleksową obróbką metali mają bardzo dużo zamówień, a przez to mogą wykorzystać pełną gamę swoich możliwości.

Jedną z najważniejszych dziedzin, którą zajmują się firmy specjalizujące się w obróbce metali jest wycinanie laserowe. To właśnie ono pozwala na bardzo sprawne przygotowanie wszystkich elementów, z ogromną dokładnością, powtarzalnością, trzymaniem norm jakościowych.

Co to jest cięcie laserowe?

Cięcie laserowe to wysoko specjalistyczna usługa, podczas której do pracy, wycinania kształtów oraz cięcia blachy oraz innych materiałów wykorzystywany jest laser, o małej wiązce, ale bardzo dużej sile działania. Dzięki laserowi możliwe jest to, aby dokonywać bardzo precyzyjnej obróbki, wycinanie praktycznie dowolnych kształtów.

Precyzja cięcia

Niezwykle ważną, praktycznie jedną z najważniejszych zalet ciecia laserowego,  jest to, że mamy tu do czynienia z bardzo dużą precyzją, która jednocześnie idzie w parze z powtarzalnością. Dzięki temu możliwe jest wykonywanie większej ilości zleceń lub zleceń, które dotyczą przygotowania np. kilkuset takich samych elementów. Warto pamiętać, że wykonywane elementy bardzo często są częścią większych urządzeń, muszą mieć więc stabilność wymiarową.

Zobacz także: https://bestportal.pl/organizujemy-czesci-do-maszyn-na-zamowienie-gdzie-ich-tak-naprawde-szukac/

Cięcie dowolnych kształtów

Laser, który dokonuje cięcia jest oczywiście sterowany komputerowo, dzięki czemu mamy szansę na to, aby uzyskać bardzo dobry efekt, przy jakości i powtarzalności. Z wykorzystaniem lasera możemy bez obaw wycinać takie kształty, które nie są możliwe do wycięcia przy pomocy metod tradycyjnych. Dzięki temu możem również realizować zlecenia dla klientów z różnych branż. To przełoży się na większą ilość zleceń, a także większy zarobek. Dzięki cięciu laserowemu wykorzystujemy maksymalnie arkusz materiału lub daną partię i minimalizujemy straty.

Similar Posts

One thought on “Cięcie laserowe. Jakie przynosi efekty?

Dodaj komentarz